Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Κύμης – Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς 0 – 1

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς απέναντι στον Α.Ο Κύμης με 0 – 1 στο ντέρμπι κορυφής που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Κύμης.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κύμης υπερείχε στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησε ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63' ο Δάσκος με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή, έβγαλε την σέντρα και ο Παναγιωτάκος με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα και το 0 – 1 που έδωσε πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα της Δροσιάς.

Α.Ο Κύμης: Μπασινάς, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Καλογερόπουλος, Κραβαρίτης, Τζέλιλι, Τσάγκος (85' Τσαλιάγκος), Ανέστης Β., Ανέστης Χ. (90' Κούρτης), Μπαλογιάννης.

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς: Ρούμπης, Ρίτσα (85' Σιμιακάκης), Γούναρης, Ματζούνης, Τσούτης, Μεθενίτης, Κηπιώτης, Φρούσης, Παναγιωτάκος, Σάλεμ (75' Σουλιωτάκης), Δάσκος.