Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 2 – 1

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Α.Π.Ο Καστέλλας απέναντι στον Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού με 2 – 1 στο Γήπεδο Πάλιουρα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι υπερείχαν στον αγωνιστικό χώρο είχαν τον έλεγχο του αγώνα ωστόσο δεν κατάφεραν να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου τέρματος.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Νικολιά για σκληρό μαρκάρισμα.
Στην συνέχεια της φάσης με την εκτέλεση του φάουλ ο Μαργκός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0 – 1.
Στο 53' ο Σπυρόπουλος δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να πάρει τον δρόμο για τα αποδυτήρια αφήνοντας και τον Λήλα μα δέκα παίκτες.
Στο 58' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Τσιβίκα να γράφει το 1 – 1.
Στο 77' η πίεση της Καστέλλας απέδωσε καρπούς αφού ο Τζαμήχας έγραψε το τελικό 2 – 1.

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος, Ταψής, Νικούλης, Τσέλι, Σπανός, Καρατζάς, Μακρής (70' Γκούτσιας), Γιαννούτσος, Μήτρου, Τσιβίκας, Τζαμήχας.

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Κικίδης, Τζανής (85' Νικολάου), Μακρής, Καρλατήρας, Χρήστου (47' Μπακαρόζος), Σπυρόπουλος, Κατσικάβαλης, Κουτσαυλής (75' Σιμιτζής), Αγραφιώτης, Μαραγκός.