Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 1 – 2

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας επικράτησε του Α.Ο Όλυμπος Γυμνού με 1 – 2 στο Γήπεδο Γυμνού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7' με τον Ντούρμα Δ. να γράφει το 1 – 0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν την ισοφάριση και στο 62' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του 1 – 1 με τον Βεζιτζόγλου.
Στο 67' ο Όλυμπος Γυμνού έχασε την ευκαιρία να πάρει εκ νέου προβάδισμα όταν ο Ντούρμας Δ. αστόχησε από την άσπρη βούλα αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Ευαγγελινού.
Στο 91' οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να αποδράσουν με την νίκη όταν ο Τζάβρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 1 – 2.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού: Μωραϊτης Χ., Αργύρης Η., Βας, Σταματούκος Π., Βεσσέλι, Ντούρμας Τ.,  Σταματούκος, Ντούρμας Δ., Πασσάς (63' Αποστόλου), Κιούσης Α..

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας: Ευαγγελινός, Τσώκος, Συνοδάκης (88' Κυτίνος), Καρατζάς, Μπισμπικόπουλος, Χατζηστάμου (66' Νιάφας), Τζάβρας, Τζαφέρος, Μπαϊμπάκης, Βεζυρτζόγλου, Σπυρόπουλος.